fuzz és delay
Az elmúlt 3 (!) év során hosszú évek óta együtt dolgoztunk Jessica Dobson barátunkkal és munkatársunkkal a seattle-i Deep Sea Diver zenekarból, hogy az ő jellegzetes hangzását (fuzz és delay) egy dobozba helyezzük. Egy szilikon három tranzisztoros fuzz variánssal kezdtük (az mk1.5 és az mk2 egyfajta zavart keveréke), és a feledés homályába csiszoltuk. Két fő szabályzója (bias és gate) a hangok széles skáláját fedezi le az agresszív treble boostertől a vastag, sötét textúrájú fuzzon át a Deep Sea Diver diszkográfiában gyakran előforduló gates skronky hangokig. Ezek a vezérlők interaktívak, és már apró csípésekkel is megváltoztatják az EQ és a torzítás profilját... sok szórakozást nyújtanak!
A visszhang egy csípett adatlapú PT2399-ből származik, amely tökéletesen a fuzz oldalra van hangolva, és rendelkezik a szokásos idő, visszacsatolás és szint (visszhang) szabályozókkal. A lábkapcsoló lenyomva tartásával a visszhang bizonyos beállításoknál tartós visszacsatolásba kerül, ami rövid késleltetési idővel együtt olyan hangzás, ami minden DSD lemezen megtalálható. Javasoljuk, hogy tartsa lenyomva....mikor.
A Fuzz-Echo egyik egyedülálló tulajdonsága, hogy a fuzz és az echo sorrendjét meg lehet változtatni... ez úgy történik, hogy a pedált bekapcsoljuk, miközben a lábkapcsoló le van nyomva. A LED zöld lesz, ha a fuzz az echo előtt van, és narancssárga, ha az echo a fuzz előtt van (ez a kedvencünk).
A Fuzz-Echo nem törődik azzal, hogy hol van a jelláncban, vagy hogy milyen gitárt (vagy basszust! vagy szintetizátort!) használunk. Egy kis sziszegés lesz benne, még „tisztább” beállításoknál is. Ha azon kapod magad, hogy a sziszegésen gondolkodsz, azt tanácsoljuk, hogy inkább játssz egy gitárszólót!